Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada cari açık ve enflasyon konularında kararlılık mesajı iletti. Şimşek, uluslararası finansal kuruluşlarla ilişkileri güçlendirerek makro finansal istikrarı sağladıklarını ifade etti.

Bakan Şimşek, yaptığı paylaşımda,  şunları belirtti:

 "Uluslararası finansal kuruluşlarla ilişkilerimizi daha da güçlendiriyoruz. Makro finansal istikrarı sağlamak için uygulamaya koyduğumuz programımıza güçlü bir destek var. Uluslararası rezervleri artırarak kırılganlığı azaltıyoruz. Enflasyon ve cari açıkta kalıcı düşüş için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz."

Türkiye İhracat Hacmi 255 Milyar Dolara Ulaştı, Sanayi Ürünleri Öncülüğünde Büyüme Türkiye İhracat Hacmi 255 Milyar Dolara Ulaştı, Sanayi Ürünleri Öncülüğünde Büyüme

Bakan Şimşek'in bu açıklamaları, Türkiye'nin cari açık ve enflasyon gibi ekonomik göstergelerle mücadelesindeki kararlılığını vurguladı. Şimşek, uluslararası finansal kuruluşlarla olan ilişkileri güçlendirerek ülkenin makro finansal istikrarını sağlamayı hedeflediklerini aktardı.

(İLKHA)