Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ‘Öğretmenler Odası Buluşmaları’ kapsamında, Ankara’da görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. Toplantıda, öğretmenlerin sorunları, talepleri ve önerileri dinleyen Tekin, eğitimde yapılan çalışmalar ve hedefler hakkında bilgi verdi.

Müfredat değişikliği tamamlandı

Tekin, toplantıda, eğitimde en önemli konulardan biri olan müfredat değişikliği çalışmalarının tamamlandığını ve yeni müfredatın yakın zamanda kamuoyuyla paylaşılacağını açıkladı. Tekin, yeni müfredatın, Türk kültürü ve değerleriyle uyumlu, canlı ve dinamik bir yapıda olacağını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Yeni müfredatımız, bize ait ve bizim değerlerimizle inşa edilmiş, bizim referans değerlerimizin ışığında oluşturulmuş bir eğitim sisteminin inşası için gerekli çalışmalarımızı tamamladık, yakın zamanda kamuoyuyla paylaşacağız inşallah. Yeni müfredatımız, hızla değişen dünya koşulları, güncel gelişmeler göz önünde bulundurularak devamlı güncellenecek canlı ve dinamik bir yapıda olacak. Yeni müfredatımız, öğrencilerimizin bilgi, beceri, değer ve tutumlarını geliştirecek, onları hayata ve geleceğe hazırlayacak, milli ve manevi değerlerimizi özümsetecek, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek bir müfredat olacak.”

YÖKDİL soru ve cevapları erişime açıldı YÖKDİL soru ve cevapları erişime açıldı

Deprem bölgesindeki eğitim süreçleri

Tekin, toplantıda, deprem bölgesindeki eğitim süreçleri hakkında da bilgi verdi. Tekin, bölgedeki öğrenci, öğretmen ve depremzedelere yönelik yürütülen çalışmaları anlatarak, “Deprem bölgesindeki eğitim süreçlerini yakından takip ediyoruz. Bölgedeki öğrencilerimizin eğitimlerinin aksamaması için gerekli tedbirleri aldık. Bölgedeki öğretmenlerimize ve depremzedelere de her türlü desteği sağlıyoruz. Deprem bölgesindeki eğitim kurumlarımızın onarımı ve yeniden inşası için de çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Kaynak: (İLKHA)