Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nda düzenlenen 5G Mobil Haberleşme Altyapısının Geliştirme Projeleri Lansman Töreni'ne katıldı. Törende, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Araştırmaları Merkezi (UDHAM), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) ve GSM operatörleri ile proje izleme iş birliği protokolü imzalandı.

Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor 2024'ün son yarışmacısı belli oldu... Herkes şaşkın! Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor 2024'ün son yarışmacısı belli oldu... Herkes şaşkın!

Bakan Uraloğlu, yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dijital ekonomideki başarısının sadece ülke içinde değil, küresel arenada da dikkat çekeceğini vurgulayarak, "Teknolojiyi sadece kullanan değil, yerli ve milli çözümlerimizle aynı zamanda üreten bir ülke olacağız" dedi. Türkiye'nin geleceğini yerli üretim, yüksek teknoloji ve küresel marka olmak üzere üç ana başlık altında ele aldıklarını belirten Uraloğlu, 5G teknolojisinin ekonomik değerde trilyonlarca dolar ve milyonlarca iş fırsatı yaratacağını ifade etti.

Bakan Uraloğlu, Türkiye'nin 5G altyapısında ihtiyaç duyulan tüm ürünlerin, anteninden çekirdek şebekesine kadar, yerli ve milli imkânlarla geliştirilmesi için çalıştıklarını söyledi. Türkiye'nin dijital lider olarak konumlanması için 5G ve ötesi teknolojilere yönelik çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

(İLKHA)