İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde meydana gelen teleferik kazasında 112 kişinin başarıyla kurtarıldığını açıkladı. Kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Tünektepe Teleferik Tesisi'nde, henüz belirlenemeyen bir nedenle bir direğin devrilmesi sonucu teleferik kabinlerinden biri parçalandı. Olay sonucunda 1 kişi hayatını kaybederken, 2'si çocuk olmak üzere 7 kişi yaralandı. Kazada, başka kabinlerde 184 kişi mahsur kaldı.

Bakan Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, sahil güvenlik helikopterleri ve arama kurtarma ekipleri tarafından 15 kabinde mahsur kalan 112 kişi güvenli bir şekilde kurtarıldı. Çalışmalarda 543 arama kurtarma personeli, 7 helikopter, bir askeri kargo uçağı, 108 araç ve 6 ambulans kullanıldı.

Bakan Yerlikaya, kurtarma operasyonlarının titizlikle sürdürüldüğünü belirtti ve kurtarılan vatandaşların sağlık durumları hakkında kamuoyunu bilgilendirme sözü verdi. Yerlikaya'nın açıklamalarına göre, kurtarma çalışmaları sırasında tüm güvenlik önlemleri alınarak ilerlenmektedir.

Kaynak: (İLKHA)