Malatya'nın Battalgazi ilçesinde meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremin ardından İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ilk değerlendirmelerde bulunarak olumsuz bir durumun şu an itibariyle meydana gelmediğini açıkladı. Bakan Yerlikaya, AFAD ve ilgili kurumların tüm ekiplerinin saha tarama çalışmalarına başladığını ifade etti.

Yapılan açıklamada, "Malatya Battalgazi'de 5.2 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. An itibari ile herhangi olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun." şeklinde konuştu.

AK Parti Milletvekili Trafik Kazasında Yaralandı AK Parti Milletvekili Trafik Kazasında Yaralandı

Malatya Valisi Ersin Yazıcı da yaptığı açıklamada, 112 Komuta Merkezi'ne şu ana kadar herhangi bir yıkım ihbarı alınmadığını belirterek, "Şu an için olumsuzluk ihbarı almadık. Ekiplerimiz sahadaki kontrollerini sürdürüyor" dedi. Depremin etkisiyle ilgili detaylı değerlendirmelerin sürdüğü belirtildi.

Kaynak: (Haber Merkezi)