Kırmızı Bültenle Aranan Şüpheli Tutuklandı Kırmızı Bültenle Aranan Şüpheli Tutuklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Irak'taki üs bölgesine yapılan saldırıya karışan sosyal medya hesaplarına yönelik sert önlemler alındığını duyurdu. Bakan Yerlikaya, bu çerçevede provokatif amaçlı paylaşımlar yapan 126 hesap yöneticisi ve kullanıcısının tespit edildiğini belirtti.

Operasyonlar ve Adli İşlemler

Bakan Yerlikaya, sosyal medyada terör örgütünü öven, propagandasını yapan ve yanıltıcı bilgileri yayarak toplumu huzursuz eden 126 hesap hakkında Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıkları koordinesinde çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti.

Yurt dışında bulunan 104 şüpheli hakkında adli işlemlerin başlatıldığını belirten Bakan Yerlikaya, aynı zamanda yurt içinde tespit edilen 22 şüpheliye yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 14 kişinin yakalandığını açıkladı. Geriye kalan 8 şüpheli hakkında ise çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Türkiye'nin Güvenliği İçin Kararlı Adımlar

Bu operasyonların, Türkiye'nin güvenliğini sağlamak ve terör örgütlerine karşı etkili bir mücadele yürütmek adına atılan kararlı adımlar olduğu vurgulandı. Sosyal medya üzerinden yapılan provokatif paylaşımların hukuki çerçevede takip edilerek suçluların adalet önüne çıkarılacağı belirtildi.

Kaynak:  (İLKHA)