Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Eskişehir'in Günyüzü ilçesinde üreticilerin buğday hasadına katıldığı kaydedildi.

Türkiye'nin Cari İşlemler Hesabı Mayıs Ayında 1 Milyar 235 Milyon Dolar Açık Verdi Türkiye'nin Cari İşlemler Hesabı Mayıs Ayında 1 Milyar 235 Milyon Dolar Açık Verdi

Biçerdövere binerek hasat yapan Yumaklı, Türkiye Mahsuller Ofisi'nin 600’e yakın noktada alımlara devam ettiğini açıkladı.

10 Haziran’a kadar ürünlerini TMO’ya teslim etmiş üreticilerin ödemeleri hesaplarına aktarıldığını dile getiren Bakan Yumaklı, "Eskişehir'in Günyüzü ilçesinde üreticilerimizin hasat mutluluğuna ortak olduk. Emeğin, alın teri ve bekleyişin semeresinin toplandığı bu güzel gün vesilesiyle birkaç hususu hatırlatmak isterim. Türkiye genelinde buğday ve arpa hasadının yüzde 60’ı tamamlandı. Bu sezon yaklaşık 30 milyon ton buğday ve arpa üretimi bekliyoruz. TMO bünyesindeki 600’e yakın noktada alımlarımız devam etmekle birlikte, şu ana kadar 2 milyon tondan fazla ürün alımı yapıldı. Ayrıca 10 Haziran’a kadar ürünlerini TMO’ya teslim etmiş üreticilerimizin ödemeleri hesaplarına aktarıldı. Devam eden hasat sezonumuzun bütün üreticilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." temennisinde bulundu.

Kaynak: (İLKHA)