Emine Erdoğan'dan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı Emine Erdoğan'dan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı

TCG Anadolu Gemisi’nde görev yapan “Barbaros Hayrettin Paşa’nın torunları”, ailelerinden uzakta bayramı nöbet tutarak karşılıyor.

Ramazan Bayramı’nda Aksaz Deniz Üssü’nde bulunan TCG Anadolu Gemisi’nde bayramlaşma töreni düzenlendi. Vatan nöbetinin bir an olsun aksatılmadığı gemide görevli askerler, gemi komutanıyla ve birbirleriyle bayramlaştı.

TCG Anadolu Komutanı Kurmay Albay Nadir Kılıç, askerlerin tek tek bayramını kutladı. Bayramlaşmada, personele çikolata ikram edildi. Kılıç, törende yaptığı konuşmada, zaman gözetmeksizin 7 gün 24 saat görev başında olduklarını söyledi.

Türkiye’nin Mavi Vatan’daki hak ve menfaatlerini korumak için kendilerine tevdi edilen görev kapsamında bu bayramı sevdiklerinden uzakta geçirdiklerini belirten Kılıç, şunları kaydetti:

“Bu maksatla TCG Anadolu ailesi olarak tüm personelimin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Ailenizle yapacağınız görüşmelerde benim de selamımı iletmenizi özellikle rica ediyorum. Daha nice bayramları sevdiklerinizle sağlık ve mutluluk içerisinde geçirmenizi temenni ediyorum.”

TCG Anadolu, Ramazan Bayramı’nın sonrası Aksaz Deniz Üssü’nden ayrılarak Akdeniz açıklarında İspanya ile ikili eğitim gerçekleştirecek.

TCG Anadolu Gemisi Hakkında Bilgiler:

  • 230 metre uzunluk, 32 metre genişlik, 27 bin 436 ton deplasman
  • 9 bin 200 metrekare kara ve hava araçları park alanı
  • Uçuş güvertesinde aynı anda 6 helikopter iniş ve kalkış yapabilir, SİHA’lar da konuşlanabilir
  • 1200 askeri personel, 30 yataklı hastane ve 2 ameliyathane
  • 11 güverte, 6 stoplu uçuş platformu, hangar, hafif ve ağır güvertelerine 4 mekanize çıkarma gemisi konuşlanabilecek havuz
  • Ağır ve hafif araç güvertelerinde 13 tank, 27 zırhlı amfibi hücum aracı (ZAHA), 6 zırhlı personel taşıyıcı (ZPT), 15 römork ve 33 muhtelif araç taşıyabilme özelliği.

 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı