Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde görev yapan gazetecilerle bir araya geldi. Erkılınç, basının ayakta kalabilmesi için her türlü desteği verdiklerini ve asla yalnız bırakmayacaklarını söyledi.

Erkılınç, deprem bölgesindeki temaslarına Malatya ilinden başladı. Malatya Valisi Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret eden Erkılınç, konteynerlerde görevlerini sürdürmeye çalışan gazetecilerle bir araya geldi. Deprem bölgesine hassasiyetle yaklaştıklarını belirten Erkılınç, deprem bölgesindeki gazete ve internet sitelerinin yerine getirmesi gereken kuralları esnettiklerini ve internet medyasında geleceğin olduğunu belirtti. Ayrıca, yazılı basının faaliyetlerinin devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Malatya'nın bir kültür şehri olduğunu belirten Erkılınç, şu şekilde konuştu;

"Malatya, dergileri, yayıncıları ve yazarlarıyla güçlü bir şehir. Malatya'nın yaralarının sarılmasını canı gönülden istiyoruz. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın. Malatya'ya üçüncü gelişim, kenti daha toparlanmış ve canlanmış görüyorum. Daha güçlü bir Malatya'yı görmek istiyoruz"

Malatya programı sonrası Adıyaman'a geçen Erkılınç, Adıyaman Valisi Dr. Osman Varol'u ziyaret ederek, kentteki basının durumuyla alakalı istişarede bulundu. Adıyaman basınının temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştiren Erkılınç, yaşanan büyük felaketle beraber basında ortaya çıkan sıkıntılara ortak olmaya çalıştıklarını söyledi.

Kahramanmaraş temasları kapsamında Vali Mükerrem Ünlüer ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'le görüşen Erkılınç, deprem sonrasında şehirde yürütülen çalışmalar ile Kurumun bölgedeki faaliyetleri hakkında fikir alışverişinde bulunarak sektör adına atılabilecek adımları konuştu.

Erkılınç'ın deprem bölgesindeki son durağı Hatay oldu. Hatay Valisi Mustafa Masatlı'yı ziyaret eden Erkılınç, Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nin geçici olarak faaliyet gösterdiği prefabrik işyerinde süreli yayınların temsilcileriyle buluştu. Erkılınç, Hatay basınının Basın İlan Kurumu'na emanet olduğunu ve gereken her şeyin yapılacağını ifade etti.

hatay-basin-bulusmasi-6

Çekilen İhtarname Nasıl İptal Edilir? Çekilen İhtarname Nasıl İptal Edilir?

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU