Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümü dolayısıyla duygusal bir mesaj yayımladı. Başkan Beyazgül, Atatürk'ün milletten aldığı güçle büyük başarılara imza attığını vurgulayarak, onu rahmetle anma ve minnetle yad etme çağrısı yaptı.

Başkan Beyazgül'ün mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'nin banisi olduğunu belirterek, onun ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıldığını ifade etti. Atatürk'ün liderlik ettiği İstiklal Mücadelesi'nin, Aziz milletin tüm fertleriyle birlikte verdiği toplu mücadele sayesinde zaferle sonuçlandığını söyleyen Beyazgül, Atatürk'ün milletten aldığı güçle büyük başarılara imza attığını vurguladı.

Mesajında Atatürk'ün üstün askeri yönetimi ve kararlı duruşuyla dünya tarihinde saygın bir yer edindiğine değinen Başkan Beyazgül, Türkiye'nin istikrar ve güven içinde büyümesi, demokrasinin standartlarının yükselmesi ve Cumhuriyet'in güçlenmesi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Beyazgül, mesajını "85 yıl önce ebediyete uğurladığımız Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyorum" şeklinde tamamladı.

Şanlıurfa dahil 81 ilde ÇEMBER-7 operasyonu! Şanlıurfa dahil 81 ilde ÇEMBER-7 operasyonu!

(Haber Merkezi)