Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Harran Üniversitesi öğrencileriyle birlikte "Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Öğrencilerle Buluşuyor" etkinliğinde Filistin'e destek için ağaç dikti.

Şanlıurfa dahil 81 ilde ÇEMBER-7 operasyonu! Şanlıurfa dahil 81 ilde ÇEMBER-7 operasyonu!

Başkan Beyazgül ve Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tahir Güllüoğlu, öğrenciler tarafından hazırlanan ağaç dikim etkinliğine katıldı. Filistin'e destek amacıyla ağaç dikimi gerçekleştiren Beyazgül, etkinlikte öğrencilere zeytin fideleri dağıtacaklarını belirtti.

Başkan Beyazgül, konuşmasında Filistin'de yaşanan dramın insanlığa ihanet olduğunu vurguladı. İsrail menşeli ürünleri boykot ettiklerini ifade eden Beyazgül, insanlık adına İsrail'i besleyen damarları kesmek gerektiğini dile getirdi. Filistin'deki acı olayları anlatarak duyarlılık çağrısında bulunan Başkan Beyazgül, insanlık tarihine İsrail'in kara bir leke olarak geçtiğini söyledi.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tahir Güllüoğlu ise öğrencilerle birlikte barış için ağaç dikmelerinin önemine değindi.

69638-60521-20231108050600

Başkan Beyazgül ve Rektör Güllüoğlu daha sonra üniversite kampüsünde öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Beyazgül, öğrencilerle sohbet ederek onların yanında öğle yemeği yedi. Ardından düzenlenen söyleşide öğrencilerin sorularını yanıtlayan Başkan Beyazgül, eğitime yönelik çalışmaları anlattı ve gençlere Ali Fuad Başgil'in "Gençlerle Başbaşa" kitabını hediye etti.

Başkan Beyazgül, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Harran Üniversitesi işbirliğiyle birçok alanda projeler gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, zihinsel ve fikirsel dönüşümün sağlanması gerektiğini belirtti. 

19213-95969-20231108050558

(Haber Merkezi)