Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Şanlıurfa Ulusal Kitap Fuarı, 250 yayın evi ve çok sayıda yazar ile şairin katılımıyla devam ediyor. Kitap fuarına gelen öğrenciler, fuarda vakit geçirerek kitaplarla buluşuyor.

Kitap fuarını gezen Başkan Beyazgül, öğrencilerle sohbet ederek, kitap okumaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Beyazgül, öğrencilere kitap alabilmeleri için 100 liralık kitap hediye çeki verdi. Beyazgül, öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Şanlıurfa'da 16 yaşındaki kız kayıp Şanlıurfa'da 16 yaşındaki kız kayıp

“Gelecekten ümitliyiz”

Başkan Beyazgül, kitap fuarına gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirterek, şunları dedi;

32940-40444-20231120100841

“Büyükşehir Belediyemizin düzenlediği 6. Kitap fuarına vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Gençlerimiz ve öğrencilerimiz fuarda ve Şanlıurfa okuyor. Şanlıurfa okuyorsa Şanlıurfa’nın geleceği emin ellerdedir. Gelecekten ümitliyiz. İnşallah çocuklarımız ve gençlerimiz okuyacaklar, bilgi sahibi olacaklar, bu çocuklar bilge insanlar olacaklar, şehrimizi yönetecekler, sanatçı, sanatkar olacaklar. Biz bu ilgiden son derece çok mutluyuz. Her şeyin başı tabi ki bilgidir.” 

Beyazgül, kitap fuarına tüm vatandaşları davet ederek, “Kitap fuarımız 26 Kasım Pazar gününe kadar açık kalacak. Şair ve yazarlarımız okuyucularıyla buluşarak kitaplarını imzalayacaklar. Herkesi kitap fuarına davet ediyorum.” diye konuştu. 
Kaynak: (Haber Merkezi)