Şanlıurfa, Türkiye'nin tarihi ve kültürel bir merkezi olarak, İsrail'in Filistin ve Gazze'ye yönelik uyguladığı saldırıları protesto etmek amacıyla binlerce kişinin bir araya geldiği bir gösteriye ev sahipliği yaptı. Balıklıgöl platosunda toplanan kalabalık, İsrail'in zulmünü kınadı ve Gazze halkının yanında olduklarını beyan etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de bu gösteriye katılarak İsrail'in Filistin ve Gazze'de insanlığı yok ettiğini vurguladı. Beyazgül, şunları ifade etti;

"İsrail zalim bir topluluktur. Filistin ve Gazze'de anneler ağlıyor, yaşlılar çaresiz. Dünyadan beklentimiz şudur: Gelin bu zulmü durdurun. Zalimler bir gün hiç beklemedikleri anda bir devrim ile devrileceklerdir. Zalimlerin sonu, onların zulümlerini en çok artırdıkları zamanda gelir. Hiç kimse silahına, gemisine, arkasındaki devletlere güvenmesin. Hepsinden büyük olan Allah var. Ben dünyanın her yerinde bu seslerin yükseleceğini ve bu zulmün biteceğini ümit ediyorum. Zalimler için cehennem hazır. İnşallah o zalimler bu dünyada da hak ettiklerini bulacaklardır."

Şanlıurfa'da 11 Kişi Hayatını Kaybetti! Şanlıurfa'da 11 Kişi Hayatını Kaybetti!

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları adına basın açıklaması yapan Suphi Çiçek, İsrail'in Gazze'de çoluk çocuk demeden insanları katlettiğini ifade ederek, Filistin halkına destek veren herkese teşekkür etti.

94405-18074-20231029043222

(İLKHA)