Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı koordinesinde Türkiye Satranç Federasyonu'nun destekleriyle Cumhuriyet'in 100. Yılı Satranç turnuvası düzenlendi. Renkli görüntülere sahne olan ve 16 ilden 155 sporcunun katıldığı turnuvada, dereceye giren gençler ödüllerini Başkan Beyazgül'den aldı.

Satranç tutkunlarının bir araya geldiği Şanlıurfa'da düzenlenen 100. Yıl Satranç Turnuvası, büyük bir heyecana sahne oldu. Belediyenin organize ettiği turnuvada, gençler strateji, zekâ ve dikkatlerini sergiledi. Son müsabakalarda Başkan Beyazgül, genç sporcuları yalnız bırakmadı ve dereceye girenleri ödüllendirdi.

Şanlıurfa Adliye'sinde yakalanan "Sahte savcı" Tutuklandı Şanlıurfa Adliye'sinde yakalanan "Sahte savcı" Tutuklandı

Turnuvanın sonunda gerçekleşen ödül töreninde Başkan Beyazgül, dereceye giren gençlere çeşitli hediyeler takdim etti ve madalyalarını taktı. Ödül törenine katılan Beyazgül, gençlerin ve ailelerinin başarılarını kutlayarak her zaman yanlarında olduklarını vurguladı.

Başkan Beyazgül, Satrançla İlgilenmenin Önemine Dikkat Çekti

Ödül töreninde konuşan Başkan Beyazgül, satrancın bir strateji, zekâ ve dikkat oyunu olduğunu belirtti. Çocukların bu alanda gelişmesinin önemine vurgu yapan Beyazgül, zamanlarını daha verimli bir şekilde kullanmalarını sağlayarak zekâ oyunlarıyla ilgilenmelerini tavsiye etti. Ayrıca satrançın bağımlılık yapabileceğini de sözlerine ekleyen Beyazgül, turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen ekip arkadaşlarına ve Türkiye Satranç Federasyonu'na teşekkür etti.

100. Yıl Satranç Turnuvası, hediye takdimi ve toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.