Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümü dolayısıyla duygusal bir mesaj yayımladı. Başkan Ekinci, Atatürk'ü rahmet ve minnetle anarken, onun büyük önderliğinin ve vatanseverliğinin asla unutulmayacağını vurguladı.

Başkan Ekinci, mesajında İstiklal Mücadelesi'nin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk milletine en zor zamanlarında liderlik yaptığını ve siyasi ve askeri dehasıyla ülkenin istiklal ve istikbal mücadelesini başarıyla sonuçlandırdığını belirtti. Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da yaktığı istiklal meşalesiyle milletin adeta küllerinden yeniden doğduğunu ve esaret zincirlerini kırarak Cumhuriyet'i kurduğunu vurgulayan Ekinci, bu topraklar için mücadele eden ve canlarını feda eden tüm aziz şehitlere, gazilere ve kahramanlara da rahmet diledi.

Viranşehir’de 54 Aranan Şahıs Yakalandı! Viranşehir’de 54 Aranan Şahıs Yakalandı!

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, mesajında şu ifadeleri kullandı: 

“Atatürk, milletimize en zor zamanlarında liderlik yapmış, siyasi ve askeri dehasıyla zamanın küresel güçlerine karşı birlik ve beraberlik içerisinde istiklal ve istikbal mücadelemizi başarıya ulaştırmıştır. 19 Mayıs 1919’da yaktığı istiklal meşalesi ile ezelden beri hür yaşamış milletimizin adeta küllerinden yeniden doğarak ayağa kalkmasını ve kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini kırmasını sağlamış ve en büyük eserim dediği Cumhuriyeti kurarak bizlere emanet etmiştir. Bugün bizlere düşen, vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, onun bırakmış olduğu mirası geleceğe taşımak ve göstermiş olduğu yolda muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için var gücümüzle çalışmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”

Başkan Ekinci, mesajının devamında Türk milletinin gönlünde Atatürk'ün daima yaşayacağını söyledi. Onun bıraktığı mirası geleceğe taşımanın ve Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için vatanlarına ve bayraklarına her zamankinden daha fazla sahip çıkmanın görevleri olduğunu ifade etti. Başkan Ekinci, mesajını saygı, rahmet ve minnetle tamamlayarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Mücadelesi'nin tüm kahramanlarını bir kez daha anma duygularıyla selamladı.

(Haber Merkezi)