Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümü dolayısıyla duygusal bir mesaj yayımladı. Başkan Özyavuz, Atatürk'ü saygıyla anarken, onun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığın önemine vurgu yaptı.

Başkan Özyavuz, mesajında 10 Kasım'ın sadece Atatürk'ü anma günü olmadığını, aynı zamanda onun vizyonunu gerçekleştirme kararlılığını gösterme günü olduğunu belirtti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye'yi çağdaş ve örnek bir Cumhuriyet haline getirerek ülkenin onur ve haysiyetini koruyabileceğini tüm dünyaya gösterdiğini ifade eden Özyavuz, Atatürk'ün ideallerini hayata geçirme konusundaki kararlılığın önemine dikkat çekti.

Başkan Özyavuz, mesajının devamında Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'ni tüm renkleriyle kaynaştırarak inşa ettiğini ve milleti ortak bir ideal etrafında birleştirerek Türkiye'nin bağımsızlık ülküsünü hatırlattığını söyledi. Emanet aldıkları Türkiye Cumhuriyeti'ni Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefine doğru kararlılıkla çalışacaklarını ifade eden Özyavuz, Türkiye'nin milli iradeyi esas alan, demokratik ve insan haklarına saygılı, bölgesinde ve dünyada söz sahibi, saygın bir ülke olarak ilerlemesinin önemine vurgu yaptı.

Harran CHP adayı adaylıktan çekildiğini açıkladı Harran CHP adayı adaylıktan çekildiğini açıkladı

Başkan Özyavuz, mesajını "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vatan uğruna canlarını hiç düşünmeden veren kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi, dava ve silah arkadaşlarımızı, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum" şeklinde tamamladı.

(Haber Merkezi)
Editör: Mehmet Şah AKAYDIN