Filistin İslami Direniş Hareketi'nin (HAMAS) askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları'nın "Aksa tufanı" operasyonunun başlatılmasının ardından Batı Şeria'da çatışmalar hız kesmeden devam ediyor. Siyonist işgal rejimi sözde ordusu tarafından gerçekleştirilen baskınlar sonucunda şehit sayısı 138'e yükseldi.

Filistin Esirler Cemiyeti: Gazze'de Alıkonulan Filistinlilerin Akıbetinden İşgal Rejimi Sorumlu Filistin Esirler Cemiyeti: Gazze'de Alıkonulan Filistinlilerin Akıbetinden İşgal Rejimi Sorumlu

Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin kentinde gerçekleştirilen bir baskında Muhammed Sititi ve Cihad İbrahim Nanaiyye isimli iki Filistinlinin şehit düştüğünü açıkladı. Ayrıca, baskınlarda 3 Filistinlinin de yaralandığı belirtildi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları'nın "Aksa tufanı" operasyonunun başlatıldığı 7 Ekim tarihinden bu yana Batı Şeria'nın birçok kentinde siyonist işgal rejimi sözde ordusu ile Filistinliler arasında çatışmalar yaşanıyor. Bu çatışmalar sonucunda şehit olan Filistinli sayısı 138'e yükseldi.

(İLKHA)