Batı Şeria'da siyonist rejimin işgali altında yaşanan çatışmalarda bir Filistinli daha hayatını kaybetti. 7 Ekim'den bu yana artan şiddet olayları sonucunda şehit edilen Filistinli sayısı 185'e ulaştı. Batı Şeria'nın birçok kentinde siyonist işgal rejimi sözde ordusu ile Filistinliler arasında çatışmalar sürüyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, siyonist rejim tarafından vurulan ve ağır yaralanan Emir Arkavi isimli Filistinlinin şehit olduğu belirtildi. Çatışmalarda bir Filistinli de yaralandı. Öncesinde ise Cenin'in Arraba beldesinde düzenlenen bir baskında 1 Filistinli daha şehit edilmişti.

İşgal Rejimi Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 20 Filistinliyi Alıkoydu İşgal Rejimi Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 20 Filistinliyi Alıkoydu

7 Ekim Cumartesi günü HAMAS Hareketi'nin başlattığı operasyonun ardından Batı Şeria'nın çeşitli kent ve beldelerinde, aralarında Kudüs'ün de bulunduğu el-Halil, Ramallah, Eriha, Nablus ve Kalkilya'da çatışmalar devam ediyor. Siyonist işgal rejimi ile Filistinliler arasındaki gerilim giderek artarken, bölgedeki şehit sayısının 185'e yükselmesi endişe verici bir durumu ortaya koyuyor.

(İLKHA)