Kilis’te deprem konutları teslim ediliyor! Bakan Özhaseki duyurdu: Aralık sonuna kadar… Kilis’te deprem konutları teslim ediliyor! Bakan Özhaseki duyurdu: Aralık sonuna kadar…

Siyonist işgal rejimi, işgal altındaki Batı Şeria'nın farklı kentlerinde Filistinlilerin evlerine yönelik baskınlarını sürdürüyor. Nablus, Cenin ve El-Halil kentleri baskınların odağı haline geldi.

El-Halil'in güneyinde yer alan El-Fevvar Mülteci Kampı'na yapılan bir baskında, en az 10 Filistinli alıkonuldu. Baskın sırasında işgal rejimi, Filistinlilerin evlerine rastgele ateş açarken, mülteci kampındaki bir camiyi bastı ve minaresine işgal paçavrası astı.

Nablus'un doğusundaki Balata Mülteci Kampı'na düzenlenen bir diğer baskında, işgal rejimine karşı çıkan Filistinli gençlerin direnişi yaşandı.

Cenin'in güneyindeki Cebeğ beldesinde de benzer baskınlar düzenleniyor ve işgal rejimi, Batı Şeria'nın farklı bölgelerine sürekli baskınlar yapmaya devam ediyor. Bu baskınlar sırasında çok sayıda Filistinli alıkonuluyor.

Son verilere göre, işgal altındaki Batı Şeria'da işgal rejiminin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 144 Filistinli şehit oldu. Bu durum, bölgedeki gerilimi artırıyor ve Filistinlilerin güvenliğine yönelik bir tehdit oluşturuyor.

(İLKHA)