Ramazan Bayramı tatilinin ardından dönüş trafiğinde yaşanabilecek yoğunluğu önlemek ve trafik kazalarını engellemek amacıyla Kocaeli Valiliği tarafından önemli bir adım atıldı. Tatil dönüşünde İstanbul ve Ankara illerindeki trafik akışını düzenlemek için ağır tonajlı araçlara seyir yasağı getirildi.

FETÖ Soruşturmasında 24 Şüpheliye Gözaltı Kararı FETÖ Soruşturmasında 24 Şüpheliye Gözaltı Kararı

Hangi Araçlar Etkileniyor?

Kamyon, çekici ve tankerlerin trafiğe çıkmasına izin verilmeyecek olan bölgeler arasında D-100 (İstanbul-Kocaeli-Sakarya-Ankara Karayolu), D-130, D-575, D-595 (İzmit-Yalova-Bursa Karayolu), O-4 (İstanbul-Ankara Otoyolu), O-5 (İstanbul-Osmangazi Köprüsü-İzmir Otoyolu) ve O-7 (Kuzey Marmara) bulunuyor.

Seyir Yasağı Nerede Geçerli Olacak?

Seyir yasağı, 14 Nisan 2024 Pazar günü saat 05.00’den itibaren 15 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar geçerli olacak. Bu süre zarfında belirlenen güzergâhlarda seyir yapacak olan ağır tonajlı araçlar için belirli duraklama ve park noktaları belirlendi.

D100 Ankara’dan geliş için Ormanya otoparkı, D100 İstanbul’dan geliş için Hilal petrol tesisleri, D130 Yalova’dan geliş için Karamürsel Karayolları Denetim İstasyonu, Tem Otoyolu Ankara’dan geliş için Tepetarla tesisleri, Tem Otoyolu İstanbul’dan geliş için Doğalhane tesisleri ve Osman Gazi Köprüsü'nden geliş için Oksijen tesisleri belirlendi.

Kaynak: (İLKHA)