İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ramazan Bayramı tatili süresince ulaşımda güvenliğin sağlanması amacıyla geceleri de radarla hız kontrolü yapıldığını açıkladı. Bakan Yerlikaya, sürücülere "Aşırı hızdan kaçının, lütfen çocuklarınızı üzmeyin." uyarısında bulunarak, trafik denetimlerinin bayram boyunca kesintisiz olarak devam edeceğini vurguladı.

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Yangın Felaketinin Takipçisi Olacağız HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Yangın Felaketinin Takipçisi Olacağız

Bu kapsamda, Ankara'da mobil radar araçlarıyla gece yapılan denetimler, Ankara Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Özgür Gencer, yapılan denetimlerin amacının sadece ceza uygulamak değil, aynı zamanda trafik bilincini artırmak olduğunu belirtti. Gencer, trafik kazalarının büyük bir kısmının aşırı hız kaynaklı olduğunu vurgulayarak, sürücülere hız sınırlarına uymaları ve düzenli molalar vermeleri çağrısında bulundu.

Sürücülere yapılan uyarılarda, uzun süreli yolculuklarda her 2 saatte mola verilmesi, emniyet kemeri ve kask kullanımı, cep telefonuyla dikkatin dağıtılmaması, trafikte sabırlı ve saygılı olunması gerektiği hatırlatıldı. Bu tedbirlerin, bayram tatili boyunca trafik kazalarının ve can kayıplarının önlenmesine yönelik olduğu belirtildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı