İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 günlük bayram tatilinin ilk gününde trafik kazalarında 9 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Vatandaşlara trafik kurallarına uymaları ve dikkatli olmaları çağrısında bulundu. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 9 günlük bayram tatilinin ilk gününde trafik kazalarında 9 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bayram tatili için yolculukların başladığını hatırlatan Bakan Yerlikaya, emniyet ve jandarma trafik ekiplerinin vatandaşların güvenliği için gerekli önlemleri aldığını ve denetimleri büyük bir hassasiyetle sürdürdüğünü belirtti.

Bayram tatilinin 1. günü olan 6 Nisan 2024 Cumartesi tarihinde 24 saatlik sürede meydana gelen trafik kazaları ve trafik işlemleri hakkında şu bilgileri paylaştı:

Elektrik Piyasası Yönetmeliğinde Değişiklik Elektrik Piyasası Yönetmeliğinde Değişiklik
  • 651 trafik kazası meydana geldi.
  • 411 bin 588 araç denetlendi.
  • 16 bin 654 araca hız ve radar işlemi yapıldı.
  • 37 bin 130 araca diğer işlemler uygulandı.

Maalesef, bayram tatilinin ilk gününde trafik kazalarında 9 vatandaşımız hayatını kaybetti ve 1047 vatandaşımız yaralandı.

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Yerlikaya, trafik kurallarına harfiyen uyulması, aşırı hız yapılmaması ve emniyet kemeri takılması konusunda uyarılarda bulundu. Yolculukların sevdiklerimize kavuşmak için olduğunu hatırlatarak, “Hayatla yarışılmaz!” mesajını iletti. 

Kaynak: (İLKHA)