Kalkan-22 Operasyonu: 40 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü Yakalandı Kalkan-22 Operasyonu: 40 Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü Yakalandı

Ramazan Bayramı tatilinin ilk altı gününde Türkiye genelinde büyük üzüntüye yol açan trafik istatistikleri açıklandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın paylaştığı bilgilere göre, tatil süresince 3 bin 706 trafik kazası gerçekleşti. Bu kazalar sonucunda 48 kişi yaşamını yitirdi, 6 bin 184 kişi ise yaralanarak hastanelik oldu.

Bakan Yerlikaya, vatandaşlara trafik kurallarına sıkı sıkıya uymaları konusunda çağrıda bulundu. Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, aşırı hız yapmamaları ve emniyet kemeri kullanımını ihmal etmemeleri gerektiğini vurguladı. Yerlikaya, trafik ekiplerinin bayram boyunca 24 saat esasına göre denetimlerine devam edeceğini belirtti.

Bayramın altıncı günü yapılan denetimlerde 391 bin 472 araç kontrol edildi. Bu denetimler sonucunda 23 bin 813 araca hız ve radar ihlali için işlem yapılırken, 23 bin 886 araç ise diğer trafik kuralları ihlalleri sebebiyle cezalandırıldı. Bakan Yerlikaya, bu denetimlerle kazaların önüne geçilmesi ve daha fazla can kaybının önlenmesi hedefleniyor.

Kaynak: (İLKHA)