İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinin ilk iki gününde meydana gelen trafik kazalarıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Bakan Yerlikaya, emniyet ve jandarma trafik ekiplerinin vatandaşların güvenliği için denetimlerini sürdürdüğünü belirtti.

Bakan Yerlikaya, bayram tatilinin ikinci gününde 572 trafik kazasının meydana geldiğini ve 408 bin 796 aracın denetlendiğini ifade etti. Ayrıca, 19 bin 488 araca hız ve radar, 33 bin 145 araca ise diğer işlemlerin yapıldığını aktardı.

Trafik kazalarının sonucunda, ilk iki gün içinde 12 vatandaşın hayatını kaybettiğini ve 1966 vatandaşın yaralandığını belirten Bakan Yerlikaya, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Yerlikaya, açıklamasında ayrıca vatandaşları trafik kurallarına uymaya ve dikkatli olmaya çağırdı. Aşırı hız yapmamaya, emniyet kemeri takmaya ve trafik kurallarına uymaya özellikle dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

Metro ve Raylı Sistemler Bugün Ücretsiz! Metro ve Raylı Sistemler Bugün Ücretsiz!

Bakan Yerlikaya, son olarak yolculukların sevdiklerle kavuşmak için yapıldığını, hayatı riske atmamanın önemine değindi ve trafik kurallarının ihmal edilmemesi gerektiğini hatırlattı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı