Ramazan Bayramı'na yaklaşırken, milyonlarca sürücü sevdiklerini ziyaret etmek veya tatil yapmak için yola çıkma hazırlıklarına başladı. Ancak uzun yolculuklar beraberinde bazı riskleri de getiriyor. Bu nedenle, bayramda yola çıkacak sürücüler için güvenli bir yolculuk için bazı önerilerde bulunuldu.

Bir lastik şirketinin Pazarlama Müdürü Esra Ertuğrul Boran, öncelikle aracın bakımının yapılması gerektiğini belirtti. Aracın lastikleri, aküsü ve motor bakımlarının önceden kontrol edilmesi gerektiğini vurgulayan Boran, "Araçlarda her şey yolunda görünse bile şehir içi trafikte fark edilmeyen sorunlar, uzun yolda ciddi problemler çıkarabilir. Bu nedenle yola çıkmadan önce aracınızın lastiklerini ve aküsünü kontrol ettirmenizde fayda var." dedi.

Boran, uzun yolculuklarda sürücülerin dikkat etmesi gerekenler konusunda da önemli ipuçları verdi. Özellikle gece yolculuklarının daha riskli olduğunu belirten Boran, "Mümkün olduğunca gündüz seyahatlerini tercih etmekte fayda var. Gece yolculuğu yapılacaksa, yola dinlenmiş olarak çıkmak önemli." şeklinde konuştu.

6 Ayda 6 Milyon Kişi Halk Eğitimi Merkezlerinde Eğitim Aldı 6 Ayda 6 Milyon Kişi Halk Eğitimi Merkezlerinde Eğitim Aldı

Kazaların önemli bir kısmının emniyet kemeri takmama yüzünden gerçekleştiğini hatırlatan Boran, sürücülerin ve yolcuların mutlaka emniyet kemerlerini takması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, yasal hız limitlerine mutlaka uyulması gerektiğini de belirtti.

Kaynak: (İLKHA)