Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) son tahminlerine göre, hava sıcaklıkları ülke genelinde mevsim normallerinin 5-10 derece üzerinde seyredecek.

MGM'nin yaptığı değerlendirmelere göre, ülkenin iç ve doğu kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Afyonkarahisar, Trabzon, Rize, Artvin, Hakkari çevreleri, Ordu ve Giresun'un iç kesimleri, Van ve Ağrı'nın doğusunda yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde batılı yönlerden hafif ve ara sıra orta kuvvette esecek. Marmara ve Ege kıyılarında yer yer kuvvetli rüzgar (40-60 km/sa) bekleniyor.

Adli tatil yarın başlıyor Adli tatil yarın başlıyor

MGM'nin verilerine göre, bugün hava sıcaklıkları yurt genelinde mevsim normallerinin 5-10 derece üzerinde seyredecek. Denizli ve Adıyaman'da sıcaklıklar 43 dereceyi bulurken, Şanlıurfa ve Batman'da 42 derece, Diyarbakır'da 41 derece, Aydın, Kilis ve Gaziantep'te ise 40 dereceye ulaşacak.


 

Kaynak: (İLKHA)