Hatay’ın Belen ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023’teki depremlerden etkilenen vatandaşlar için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapımı devam eden 296 konutun inşası yüzde 65 seviyesine geldi. Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, deprem konutlarının bir an önce bitirilip afetzedelere teslim edilmesi için çalıştıklarını dile getirdi.

Patent Başvurularında Yeni Ücretler Belli Oldu: İşte 2024 Tarifesi Patent Başvurularında Yeni Ücretler Belli Oldu: İşte 2024 Tarifesi

Gedik Mahallesi’nde 14 Blok

Gedik Mahallesi’nde haziranda temeli atılan ve 3+1 olarak inşa edilen 14 blokta 296 konutun yapımı sürüyor. Konutların bulunduğu alanda 4 iş yerinin de yapımı devam ediyor. Bölgede kaba inşaatların tamamlandığını aktaran Yılmaz, çevre düzenlemesinin ise devam ettiğini söyledi.

83 Konutun Kurası Çekildi

Yılmaz, konutlardan 83’ünün kurasının çekildiğini belirterek, şöyle konuştu: “Bulunduğumuz bölgede şu anda birinci etapta 296 konut ihalesi yapıldı. Bunun yanında 4 de iş merkezimiz var. Çalışmalar şu anda yüzde 65 seviyelerinde. Kısa zamanda tamamını teslim etmeyi düşünüyoruz. 83’ünün kurası çekildi. Tüm kurumlar burada işbirliğiyle çalışıyorlar. Hedefimiz, birinci etabın tamamını nisan ayının başında teslim etmek.” 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı