Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke genelindeki tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması uygulamasının bugünden itibaren başladığı duyuruldu. 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, sektör paydaşları tarafından Bakanlığa iletilen talep ve öneriler titizlikle değerlendirilerek, ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde 18 Ağustos 2022 tarihinde karar alındığı anımsatıldı.

Demir-Çelik sektörünün bu yılın ilk yarısında ihracattı arttı Demir-Çelik sektörünün bu yılın ilk yarısında ihracattı arttı

Kararın alınmasındaki temel amaç, sektörel yapı, işletme profili ve tüketici tercihleri göz önünde bulundurularak daha düzenli ve planlı bir hizmet sunumunu sağlamak olarak belirtiliyor.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu doğrultuda, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulaması 1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girecek ve bu işletmelerin valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığının tespiti halinde Bakanlığımızca idari yaptırım uygulanacaktır."

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı