Beşiktaş, ara transfer döneminde Fransa'nın Rennes kulübünde forma giyen deneyimli futbolcu Nemanja Matic ile transfer anlaşmasına vardı. Kulüp yöneticileri, 35 yaşındaki ön libero Matic'in menajeri Vlado Lernic ile İstanbul'da bir araya gelerek 1.5 senelik sözleşme konusunda anlaşmaya vardı.

Beşiktaş, Savunma Hattını Güçlendirdi: Joe Worrall Takıma Katıldı Beşiktaş, Savunma Hattını Güçlendirdi: Joe Worrall Takıma Katıldı

Rennes Kulübü ile de yapılan anlaşmanın ardından, tecrübeli futbolcunun cuma günü İstanbul'a gelerek resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor. Matic'in transferinde, Fransız kulübünün 5 milyon Euro talep etmesine rağmen, Beşiktaş'ın daha düşük bir bedelle anlaştığı öğrenildi.

Nemanja Matic, kariyerinde Chelsea, Manchester United, Benfica, Roma gibi önemli kulüplerde forma giydi. Sırbistan Milli Takımı'nda da başarılı performans sergileyen Matic, 2014 ve 2015'te ülkesinde Yılın Futbolcusu, 2013'te Benfica'da oynadığı sezonun oyuncusu seçilmişti. 35 yaşındaki oyuncu, Rennes'de bu sezon toplam 19 maçta forma giydi ve 6'sı Avrupa kupası, 13'ü lig olmak üzere 9 kupa kazandı.

Kaynak: (Haber Merkezi)