Minibüs ile Akaryakıt Tankeri Çarpıştı: 14 Yaralı Minibüs ile Akaryakıt Tankeri Çarpıştı: 14 Yaralı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gayrettepe Yıldız Posta Caddesi Gönenoğlu Sokak’taki 16 katlı binanın eksi 1 ve eksi 2. katlarında faaliyet gösteren gece kulübündeki yangınla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında, alanında uzman bilirkişilere hazırlatılan ön raporun detaylarına ulaşıldı. İşte şüphelilerin emniyette alınan ifadelerine yer verildiği o rapor:

Gece kulübünün sahibi şüpheli Ş.Ş., mimarlarla sadece proje üzerinde anlaştıklarını ifade etti. Geri kalan işleri daha önce iş yaptırdığı K.E. ve R.A’ya vermek istediğini belirtti.

Gece kulübünün ortağı şüpheli F. D., ücretli öğretmen olarak çalıştığını ve gece kulübünde herhangi bir pozisyonda görev yapmadığını öne sürdü.

Diğer ortak şüpheli M.M.C., kulübün satın alma ve ön muhasebe bölümünde çalıştığını, iş yerinin yüzde 50 ortağı olduğunu ifade etti.

Olay günü iş yerinde çalışan A.A.P., içeriye girip müdahalede bulunmaya çalıştığını anlattı.

Bu ön bilirkişi raporu, soruşturmanın ilerleyen aşamalarında daha detaylı bir inceleme için temel oluşturacak. Yangının nedeni ve sorumluları hakkında daha fazla bilgi edinmek amacıyla çalışmalar devam ediyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı