Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ara tatil sonrası Birecik ilçesinde vatandaşların evlerine konuk oldu. Beyazgül, gönül belediyeciliği anlayışıyla vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi, ihtiyaçlarını karşıladı.

Birecik'te Yapılan Hayvan Pazarı Son Aşamaya Gelindi! Birecik'te Yapılan Hayvan Pazarı Son Aşamaya Gelindi!

Beyazgül, yoğun çalışma programlarının yanı sıra ev ziyaretlerine de devam ettiğini belirtti. Beyazgül, şunları dedi;

“Göreve geldiğimiz günden bu yana hafta sonu hane ziyaretlerimizi aksatmadık. Her fırsatta vatandaşlarımızla iç içe olduk. Dezavantajlı ailelerimizin yüzünü güldürdük. Çocuklarımızı çeşitli oyuncaklarla sevindirdik. Yaşlı ve hasta vatandaşlarımızın da tüm ihtiyaçlarını karşılayarak dualarını aldık. Genç yaşlı herkesin gönlüne girdik ve sevgisini kazandık.” 

Yenilenebilir enerji projelerine destek

Beyazgül, küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadelede yenilenebilir enerjinin önemli bir araç olduğunu vurgulayarak, bu kaynakları tarımda kullandıklarını söyledi. Beyazgül, şunları ifade etti;

89037-36737-20231121011530

“Tarımda verimliliğin ve ürün kalitesinin artırılması, minimum girdi kullanımı, gıda güvenliği, doğal kaynakların ve çevrenin korunması gibi temel konularda teknolojik gelişmelerden faydalanarak tüm iş ve işlemlerimizin kolaylaştırılmasını hedefliyoruz. Bu kapsamda tarımda yenilenebilir enerjinin yaygınlaştırılması konusuna ayrı önem veriyoruz. Bu zamana kadar tarımda yenilenebilir enerji projelerine TKDK ve Tarım Reformu Genel Müdürlüğü aracılığıyla toplamda yaklaşık 2,8 milyar lira destek sağladık.” 

Birecik Belediye Başkan Yardımcısı da eşlik etti

Beyazgül’ün hane ziyaretleri sırasında vatandaşların tüm eksikleri Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından anında karşılandı. Beyazgül’e ziyaretlerinde Birecik Belediye Başkan Yardımcısı Reşat Uzun da eşlik etti. Uzun, Beyazgül’ün gönül belediyeciliğinin en güzel örneğini sergilediğini ve Birecik halkının kendisine minnettar olduğunu söyledi.

(Haber Merkezi)