Birleşmiş Milletler'in (BM) Dünya Gıda Programı (WFP) Direktör Yardımcısı Carl Skau, Gazze'de devam eden insani kriz ve saldırılarla ilgili önemli bir uyarıda bulundu. Skau, kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya olduklarını belirterek uluslararası topluma yardım çağrısında bulundu.

Carl Skau, Gazze'deki insani durumun ciddiyeti konusunda endişelerini dile getirdi. Elindeki raporlara dayanarak, "önemli bir değişiklik olmadığı sürece, mayısta bir kıtlık yaşanacağı" uyarısında bulundu. Saldırıların devam ettiği bölgede gıda yardımlarının artırılması gerektiğine dikkat çekti.

Kuduz Tehlikesine Dikkat: Hayvan Isırıkları Ölüme Yol Açabilir Kuduz Tehlikesine Dikkat: Hayvan Isırıkları Ölüme Yol Açabilir

Skau, yardımların artırılması gerektiğini ve bunun günlük olarak yapılması gerektiğini vurguladı. Ancak mevcut durumun yeterli olmadığını belirterek, "Evet, bir artış, ilerleme var ama bu yeterli olmaktan uzak. Hacme, ürün çeşitliliğine ve gerçekten tutarlılığa ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı.

Skau, Gazze'ye ulaştırılan yardımların "yeterli olmaktan çok uzak ve okyanusta bir damla" niteliğinde olduğunu belirtti. Bu durumun Gazze'deki insanları ciddi şekilde etkilediğini ve kıtlık riskini artırdığını söyledi.

Kaynak: (İLKHA)