Güvensiz Ürünleri Piyasaya Sürenlere 12,6 Milyon Lira Ceza Kesildi Güvensiz Ürünleri Piyasaya Sürenlere 12,6 Milyon Lira Ceza Kesildi

Piyasalarda Düşüş Eğilimi BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 131,71 puanlık bir azalış gösterdi ve toplam işlem hacmi 101,5 milyar lira olarak gerçekleşti. Sektör endeksleri arasında en çok değer kaybeden bankacılık olurken, spor endeksi yüzde 4,04 ile en çok kazandıran sektör oldu.

Küresel Piyasalardaki Gerilim Analistler, küresel piyasalarda yaşanan gerilim ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz politikasına ilişkin endişelerin piyasalar üzerinde baskı oluşturduğunu ifade etti. Ayrıca, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası’nın Bahar Toplantıları’ndaki gelişmeler de piyasaların odağında yer alıyor.

Türkiye’den Toplantılara Katılım Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve TCMB Başkanı Fatih Karahan, Türkiye’yi temsilen bu toplantılara katılacak.

Teknik Analiz Teknik açıdan BIST 100 endeksinde 9.500 ve 9.400 puanlarının destek, 9.700 ve 9.800 puanlarının ise direnç seviyeleri olarak izlendiği belirtiliyor. Yarın, ödemeler dengesi, Fed’in “Bej Kitap” raporu, Japonya’nın dış ticaret dengesi ve Avro Bölgesi ile İngiltere’nin enflasyon verileri piyasaların radarında olacak.

  Borsa İstanbul’da yaşanan bu düşüş, hem yerel hem de küresel ekonomik dinamiklerin etkisi altında gerçekleşiyor. Yatırımcılar ve piyasa takipçileri, önümüzdeki dönemdeki ekonomik gelişmeleri ve merkez bankalarının politikalarını yakından izlemeye devam edecekler.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı