Fransa, 2024 Paris Olimpiyatları için Güvenlik Önlemlerini Artırıyor Fransa, 2024 Paris Olimpiyatları için Güvenlik Önlemlerini Artırıyor

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Orta Doğu'ya gerçekleştireceği ziyaret öncesinde hazırlıklarını sürdürüyor. Bakan Blinken, bölgedeki son durumu değerlendirmek ve barış için çabalarını artırmak amacıyla bir dizi görüşme gerçekleştirecek.

ABD Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Blinken, Suudi Arabistan, Ürdün ve İsrail'i ziyaret ederek bölgedeki muhataplarıyla bir araya gelecek. Özellikle Gazze'deki son durumu ve esir takasına ilişkin süreci ele alacak olan Blinken, çarşamba gününe dek sürecek turu boyunca bölgedeki barış ve güvenliğe yönelik çabalara odaklanacak.

Açıklamada, "Bakan ayrıca çatışmanın yayılmasını önlemenin önemini vurgulayacak ve İsrail için güvenlik garantisi olan bağımsız bir Filistin devletine giden yol da dahil olmak üzere bölgede kalıcı barış ve güvenliğin sağlanmasına yönelik devam eden çabaları ele alacak" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: (İLKHA)