Bayram Tatilinde Korsan Taşımacılık ve Fahiş Fiyatlara Rekor Ceza Bayram Tatilinde Korsan Taşımacılık ve Fahiş Fiyatlara Rekor Ceza

İstanbul Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,50’lik bir düşüşle 9.645,02 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi ise 104,2 milyar lira olarak gerçekleşti.

Sektörel Performans Günün sonunda bankacılık endeksi yüzde 3,28, holding endeksi ise yüzde 0,99 değer kaybetti. En çok kazandıran sektör yüzde 5,31 ile finansal kiralama faktoring olurken, en çok kaybettiren sektör bankacılık oldu.

Analist Yorumları ve Beklentiler Analistler, küresel piyasalarda ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz indirimleri konusundaki belirsizliklerin piyasaları etkilemeye devam ettiğini belirtiyor. Ayrıca, ABD’nin büyük teknoloji şirketlerinin bilançolarının bu hafta yatırımcıların dikkatini çekeceği ifade ediliyor.

Piyasaların Tatil Durumu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yurt içi piyasaların kapalı olacağı, yurt dışında ise ABD ve Avrupa’da açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), konut başlangıçları ve inşaat izinleri ile Richmond Fed sanayi endeksinin takip edileceği bildirildi.

Teknik Analiz Teknik açıdan BIST 100 endeksinde 9.600 ve 9.500 puanın destek, 9.800 ve 9.900 seviyelerinin ise direnç konumunda olduğu kaydedildi. Piyasa oyuncuları, bu teknik seviyeleri yakından izleyerek gelecek hafta için stratejilerini belirleyecekler.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı