İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın duyurusuna göre, Türkiye'nin dört bir yanında düzenlenen "Bozdoğan-19" operasyonlarında teröristlere ait 22 mağara ve barınma alanı imha edildi. Operasyonlar kapsamında önemli miktarda silah, mühimmat ve örgütsel malzemeler ele geçirildi.

Operasyonlar, Şırnak, Diyarbakır, Siirt ve Hakkari illerinde gerçekleştirildi. Jandarma özel harekat, komando ve güvenlik korucularından oluşan 107 tim ve 1445 jandarma personeli operasyonlara katıldı. Operasyonlara J-SİHA ve ATAK helikopterleri de destek verdi.

Yapılan operasyonlar sonucunda teröristlere ait 19 roketatar mühimmatı, 16 roketatar sevk fişeği, RPD makineli tüfek, el bombaları, patlayıcılar ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Teröristlerin lojistik amaçlı kullandığı ve eylem yapmak için hazırladığı sığınaklar imha edildi.

Adalet Bakanı Tunç, Yargı Reformunda Yeni Adımlar Atılıyor Adalet Bakanı Tunç, Yargı Reformunda Yeni Adımlar Atılıyor

Bakan Yerlikaya, operasyonlarda elde edilen başarıyı vurgulayarak teröristlerin inlerinin birer birer yok edildiğini ve yok etmeye devam edeceklerini belirtti. Kararlılıkla yürütülen operasyonların ardında, milletin güvenliği ve huzuru için verilen mücadelenin yattığını ifade etti.

Bakan Yerlikaya, ayrıca "Kahramanlar" ve "Bozdoğan" operasyonları kapsamında teröristlerin kış yapılanması ve bombalı eylemler için hazırladığı patlayıcıların yok edilmesine yönelik detayları da paylaştı. Bu operasyonlarla toplamda 667 mağara, sığınak ve depo imha edilirken, önemli miktarda patlayıcı ve silah ele geçirildi.

Kaynak: AA-Anadolu ajansı