Bozova ilçesi genelinde, üniversite sınavlarını başarıyla geçerek üniversiteye yerleşen öğrencilere, Bozova Belediyesi tarafından burs desteği sağlanıyor. Bu yıl ilk kez uygulanan burs programı kapsamında, 320 öğrenciye bir defaya mahsus burs verilecek.

Haliliye’de bina çatısında korkutan yangın Haliliye’de bina çatısında korkutan yangın

2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, üniversiteye yerleşen öğrencilerin başvuruları değerlendirildi ve burslar öğrencilerin hesaplarına yatırılmaya başlandı. Burslar, öncelikli olarak maddi durumu iyi olmayan öğrencilere verilecek.

Aynı zamanda, geçtiğimiz yıl Bozova Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan üniversiteye hazırlık kurslarında başarılı olan öğrencilere de burs desteği verileceği belirtildi.

Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, üniversite burslarıyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak, şunları dedi;

 "Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize her türlü desteği veriyor ve vermeye devam ediyoruz. Bugün ilçemizde üniversiteyi kazanan öğrencilere destek olmak için kendilerine bir defaya mahsus olmak üzere burs desteğinde bulunuyoruz. İnşallah üniversiteyi kazanan öğrencilerimiz gelecekte büyük başarılara imza atacaklardır. Üniversite sınavına girerek üniversitelere yerleşen tüm öğrencilerimize eğitimde başarılar diliyorum"

Öğrenciler ise üniversite burslarıyla ilgili olarak, "Belediye başkanımızın bizlere eğitim desteği olarak vereceği burs için kendisine teşekkür ediyoruz. Eğitimde bu zorlu günümüzde maddi olarak bir nebze de olsa nefes alacağız. Alacağımız bursla eğitim ihtiyaçlarımız başta olmak üzere diğer ihtiyaçlarımız için de kullanabileceğiz. Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştular.

Kaynak: (İLKHA)