Burçlar, karşınızdaki kişinin karakteristik özelliklerini anlamaya yardımcı olur. Örneğin bazı burçlar daha fazla olumlu özellik barındırırken bazıları olumsuz özellikleri ile ön plana çıkar. Burçların özelliklerini etkileyen detaylar arasında yükselenleri de vardır. Ayrıca sosyal ortam ve yetiştirme koşulları da sahip olunan özellikleri etkiler.

Bazı burçların dikkat çeken özelliklerinden biri de çekingenliktir. Çekingen olan burçlarla iletişim kurmak oldukça zordur. Bu kişiler, topluluk önünde konuşmaktan ya da duygularını açmaktan çekinebilir. Dört burcun diğerlerine göre daha çekingen olduğu belirtildi.

OĞLAK VE BALIK BURCU

t25_dogustan-cekingen-3-burc--566

Oğlak burçları, işlerindeki başarıları ile adından söz ettirir. İşkolik bir yapıda olan oğlaklar, sosyal aktiviteler konusunda biraz çekingen kalırlar. Bu tür aktiviteleri zaman kaybı olarak gördükleri için davetlere icabet etmezler.

Oğlak burçları, okulda ve iş yerinde çekingen tavırları ile dikkat çeker. Bu nedenle genellikle yalnız takılırlar. Balık burçları, hassas oldukları kadar utangaç bir yapıya da sahiptir. Balık burçları, karşılarındaki kişiyi kırmak istemez. Yalnız kalmak, onlar için her zaman daha caziptir.

YENGEÇ VE BAŞAK BURCU

Yengeç burçlarında özgüven problemi vardır. Bu nedenle hem kendilerine hem de başkalarına güvenmekte zorlanırlar. Yalnızlık onlar için sığınılacak bir liman gibidir. Yengeç burcunun sınırlı sayıda arkadaşı vardır. Utangaç yapıları nedeniyle yaptıkları her şeyi sık sık irdelerler.

Çekingenlikleriyle ön plana çıkan burçlardan biri de başaktır. Başaklar, özellikle yeni tanıştıkları kişilere karşı utangaçtır. Utangaç tavırları, kendilerini ifade etmelerini zorlaştırır. Başaklar, kendi işlerini kendileri halletmeye bayılır. Bu nedenle tüm yükleri omuzlarlar ve kimseden yardım istemezler.

Ağız Kokusu İçin Etkili Besin Önerileri Ağız Kokusu İçin Etkili Besin Önerileri

Burçların çekingen yapıları hem kendileri hem de etraflarındaki kişiler için zorluk yaratır. Bu nedenle çekingenliği atmak için kişilerin kendilerini zorlamasında fayda vardır. Gerekli durumlarda psikolojik destek alınabilir. Böylece çekingenliğin yol açtığı problemlerle baş edilebilir.

Kaynak: (Haber Merkezi)