Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün için ülke genelinde hava durumu tahminlerini paylaştı.

Parçalı ve çok bulutlu bir gün

Buna göre, bugün ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu olacağı belirtildi. Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz’in doğusu, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar ve Isparta çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışlar yer yer kuvvetli

Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde, Doğu Anadolu’nun kuzeyinde ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı ifade edildi. Yağışların, Giresun, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Rize ve Artvin’in yüksek ve dağlık kesimleri ile Şırnak’ın doğusu, Van’ın güneyi ve doğusu, Bitlis ve Hakkâri çevrelerinde kuvvetli, yüksek ve dağlık kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

Sis ve pus uyarısı

İç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görülebileceği kaydedildi.

Rekabet Kurulu, Nestle Türkiye’yi 347 Milyon Lira ile Cezalandırdı Rekabet Kurulu, Nestle Türkiye’yi 347 Milyon Lira ile Cezalandırdı

Hava sıcaklığı değişmeyecek

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağış ve rüzgâr uyarıları

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu kesimlerde beklenen kuvvetli yağışlar nedeniyle sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, kar yağışı olan kesimlerde buzlanma ve don olayı, karla kaplı yüksek ve dik yamaçlı kesimlerde çığ tehlikesi ile kuvvetli rüzgârla beraber tipi şeklinde kar yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

Ayrıca, rüzgârın; İç Anadolu’nun doğusu ve Batı Karadeniz’in doğusunda kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40 ila 60 km/saat) esmesi beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini duyurdu.

Kaynak:  (İLKHA)