Bursa'da tanınmış sanatçı Bülent Akay, yıllardır sahnede "Hacivat" karakterini canlandırarak biliniyor. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde de sanatını kostümüyle sandık başına taşıdı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı olan 65 yaşındaki Akay, Bursa'nın Osmangazi ilçesinde bulunan Mihraplı Abdulkadir Can Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 1198 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Sahnedeki "Hacivat" kostümüyle okula gelen Akay, vatandaşların ilgisiyle karşılaştı.

6 Ayda 6 Milyon Kişi Halk Eğitimi Merkezlerinde Eğitim Aldı 6 Ayda 6 Milyon Kişi Halk Eğitimi Merkezlerinde Eğitim Aldı

Akay, yaptığı açıklamada, 20 yılı aşkın süredir Bursa'nın simgesi haline gelmiş olan "Hacivat ile Karagöz" oyununda sahne aldığını belirtti. Kendisinin "Bursa'nın Karagöz'ü" Hüseyin Bağlar ile uzun yıllar sahneyi paylaştığını dile getiren Akay, bu yıl da oyununu kostümüyle oynamaya karar verdiğini söyledi.

Gelen olumlu tepkilerin kendisini cesaretlendirdiğini ve bu yıl da aynı şekilde davrandığını belirten Akay, "Nasreddin Hoca kendi memleketinde, Keloğlan kendi memleketinde oylarını kullanıyor, neden Hacivat ile Karagöz kendi memleketinde oyunu kullanmasın?" diyerek vatandaşları oylarını kullanmaya davet etti.

Sanatçı Akay'ın bu davranışı, vatandaşlar arasında olumlu yankı buldu.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı