İzmir'in Çiğli ilçesinde faaliyet gösteren Ocakçı Holding'in sahibi Sedat Ocakçı, yüksek kazanç vaadiyle vatandaşları kandırarak büyük bir vurgun yapmıştır. Sedat Ocakçı ve eşi Seçilay Ocakçı, yurt dışına kaçma hazırlığı yaparken Adana'da polis tarafından yakalandı.

Rekabet Kurulu, Nestle Türkiye’yi 347 Milyon Lira ile Cezalandırdı Rekabet Kurulu, Nestle Türkiye’yi 347 Milyon Lira ile Cezalandırdı

İHA tarafından aktarılan bilgilere göre, Ocakçı Holding'in vaat ettiği drone fabrikası kurma sözüyle vatandaşları kandıran Sedat Ocakçı, 2.5 milyar TL'yi aşan bir vurgun gerçekleştirdi. Bu büyük vurgunun ardından Sedat Ocakçı'nın Dubai'ye kaçtığı tespit edilmiş, bunun üzerine polis ekipleri harekete geçmiştir.

İzmir polisi, Sedat Ocakçı'nın aralarında olduğu 30 şüpheli hakkında gözaltı kararı vermiş ve operasyonlar düzenlemiştir. Sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda, Sedat Ocakçı ve eşi Seçilay Ocakçı'nın Adana'da yakalandığı bildirilmiştir. Yakalanan zanlı Sedat Ocakçı'nın 2019 yılında TSK'dan ihraç edilen bir üsteğmen olduğu ortaya çıkmıştır.

Ocakçı Holding'in yüksek faiz vaadiyle paraları topladığı ve binlerce mağdura yol açtığı belirtilmektedir. Yüzde 17'lik faiz vaadiyle kandırılan mağdurların, holding binasının önünde toplandığı ifade edilmektedir.

Kaynak: İHA