Şanlıurfa’da kayıp kişinin cesedi bulundu Şanlıurfa’da kayıp kişinin cesedi bulundu

Eyyübiye ilçesine bağlı Batıkent mahallesinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen olay, bir vatandaşın sokak köpeği saldırısına ardından köpeğin kuduz olabileceği şüphesiyle Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğüne kontrollerde bahse konu olan köpeğin kuduz testinin pozitif çıkmasıyla mahalle karantina bölgesi ilan edildi. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kuduz vakasının yaşandığı Batıkent Mahallesi ile ilgili açıklama yaptı. 

Karantina sürelerinin tamamlanmasıyla kısırlaştırma ve rehabilite süreçlerinin başlatılacağı belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Batıkent mahallemizde başıboş bir sokak köpeği tarafından ısırılan vatandaşımızın ihbarıyla başlayan ve sonrasında yapılan kontrollerde bahse konu olan köpeğin kuduz testinin pozitif çıkmasıyla Tarım İl Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü koordinesinde alan karantina bölgesi olarak ilan edilmiştir. 

Karantina bölgesinde veteriner eşliğinde toplanan sokak hayvanları Rehabilitasyon Merkezlerimize getirilerek özel alanlara alınmıştır. Karantina sürelerinin tamamlanmasıyla kısırlaştırma ve rehabilite süreçleri başlatılacaktır. 

Bize emanet edilen canlarımızın sağlığı için her an müdahaleye ve her türlü göreve hazırız. Haliliye ilçesi Bakımlı mahallemizde yer alan Şanlıurfa Hayvan Rehabilitasyon Merkezimiz hayvanların akıbetini merak eden tüm hayvanseverlerin ziyaretine açıktır.”

Muhabir: Erdal ALTUN