Sosyal Güvenlik Kurumunca (SGK) yürütülen Avrupa Birliği (AB) destekli proje kapsamında, toplam 7 bin kadın çalışan annenin 12 ay boyunca ayda 325 avro (11 bin 339 TL) destek alması planlanıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Çalışma hayatının her kademesinde kadınları desteklemeye devam ediyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Makam Araçları ve Çifte Maaş Açıklaması Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Makam Araçları ve Çifte Maaş Açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurumumuz aracılığıyla; çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşmanın önüne geçmek için anneleri destekliyor, kayıtlı istihdamda kalmalarını sağlıyoruz. Projemizin ikinci dönemine başvurular bugün itibarıyla başlıyor.

Proje kapsamında; Ankara, İstanbul ve İzmir'de, 12 ay boyunca çalışan annelere 325 avro (11 bin 339 TL) destek sağlanacak.

Eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığının teşvikini de sağlamayı hedeflediğimiz projeden toplam 7 bin kadın faydalanacak.

Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi II (EDU-CARE II) kapsamında başvuruları aşağıdaki link aracılığıyla e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz."

Kaynak: (İLKHA)