TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Bazı Kanun ve Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam ediyor. Komisyon, çalışan emeklilere 5 bin lira ödemesini içeren maddeyi kabul ederek teklife yeni bir düzenleme ekledi.

Yapılan eklemeye göre, 2023 Ekim ödeme döneminde gelir veya aylık alan sigortalılar ve hak sahiplerine bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödeme yapılacak. Ödeme, gelir veya aylık almaktayken çalışan veya faaliyet gösteren emeklileri de kapsayacak şekilde genişletildi. Bu düzenleme ile emeklilerin çalışmalarına veya faaliyetlerine devam etmeleri durumunda da ödemeden yararlanmaları sağlanacak ve yaşlılık aylıkları kesilmeksizin ödeme alabilecekler.

Çalışan emeklilere yönelik yapılan bu ödeme, emekli vatandaşların ekonomik durumlarını desteklemeyi hedefliyor. Özellikle gelir veya aylık almaktayken çalışmaya devam eden emeklilerin de bu ödemeyle desteklenmesi, emeklilik sonrası çalışma süreçlerinde yaşanan maddi zorlukları hafifletmeyi amaçlıyor.

Brent Petrolü 82,44 Dolardan İşlem Görüyor Brent Petrolü 82,44 Dolardan İşlem Görüyor

Kaynak: (Haber Merkezi)