Türkiye'de çalışan emeklilere yapılacak olan 5 bin lira ikramiye ödemesi ile ilgili bilgiler ortaya çıktı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak detayları paylaştı. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen torba kanun teklifi içerisinde yer alan "çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiye" düzenlemesiyle ilgili Bakan Işıkhan, ödeme takvimi hakkında henüz net bir tarih olmadığını belirtti.

Bakan Işıkhan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Meclis'te kabul edilir edilmez çalışmalara başlayacağız. Şu an tarih yok. Emeklilerimize en kısa sürede inşallah ulaştıracağız" dedi. Düzenlemeden yararlanacak emekli sayısına da değinen Işıkhan, "Daha önce kapsam dışı kalan yaklaşık 4 milyon 689 bin emeklimiz vardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bütün emeklilerimiz 5 bin lira ikramiyeyi almış olacak" şeklinde konuştu.

Ayrıca, Bakan Işıkhan, asgari ücretle ilgili çalışmaların aralık ayında başlayacağını ve sosyal diyalog çerçevesinde verimli bir görüşme gerçekleştireceklerine inandığını ifade etti. Asgari ücret belirleme komisyonunun çalışmalarının önümüzdeki dönemde şekilleneceği belirtiliyor.

PTT'den Emeklilere Özel İndirim PTT'den Emeklilere Özel İndirim

Kaynak: (Haber Merkezi)