Birçok insan için kış, burun tıkanıklığı ve nefes almada zorluk anlamına gelir. Burun spreyleri nefes almayı daha rahat hale getirirken, uzun süreli kullanımları önemli sağlık sorunlarına yol açabilir. Ama bu üçlü birleştiğinde burnu anında açıyor!

Şanlıurfa’nın soğuğunda terleyen biriyseniz aman dikkat! Bu büyük tehlikenin habercisi olabilir! Şanlıurfa’nın soğuğunda terleyen biriyseniz aman dikkat! Bu büyük tehlikenin habercisi olabilir!

Dr. Canan Karatay, burun tıkanıklığını tedavi etmek için ikili bir karışım kullanılmasını önerdi ve açıklamaları gündemden düşmedi. Hemen herkesin evinde bulunan bu malzemeler sayesinde geceleri rahat nefes alabilir ve tıkalı burnunuzu tamamen açabilirsiniz.

TIKALI BURUN İÇİN MUCİZE KARIŞIM

16107207-728xauto

Ne yazık ki, mevsimin ani sıcaklık değişimleri grip, soğuk algınlığı ve sinüs tıkanıklığı gibi durumları daha da kötüleştirebilir. Tıkalı bir burun, bu sorunlara ek olarak durumu daha da kötüleştirebilir. Hem günlük yaşam hem de uyku kalitesi, dolu ve akmayan bir burun tarafından olumsuz etkilenebilir. Dr. Karatay konunun çözümünü sundu! Tıkalı burun için mucizevi karışım Tıkalı burun için hazırlayacağınız karışım için ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır:

1 bardak su

1 çay kaşığı kristal kaya tuzu

1 çay kaşığı sodyum bikarbonat

Bu malzemeleri bir kapta iyice karıştırın ve eridiğinden emin olun. Bu karışımı aç karnına için. Bu karışım, burun tıkanıklığını gidermeye yardımcı olacaktır.

KARIŞIMI İÇEMEYENLER NE YAPMALI?

Bu karışımı içmekten hoşlanmayan veya zorlananlar, başka bir yöntem de deneyebilirler. Bu yöntemde, karışımı bir miktar su ile seyreltin ve gün içinde için. Bu şekilde de tıkalı burnunuzu açabilirsiniz.

Kaya tuzu, market tuzlarına göre daha sağlıklı ve doğal bir tuz türüdür. Boğaz ağrısı ve bronşit gibi hastalıklarda kaya tuzu ile hazırlanan su buharı çekilebilir. Kaya tuzu, mide asidini dengeler, sindirimi kolaylaştırır, gazı giderir, mide yanmasını ve gastriti önler. Ayrıca, kan basıncını ve kan dolaşımını düzenler, vücuda giren minerallerin hücrelere girmesini hızlandırır, vücuttaki elektrolitlerin tuz dengesini sağlar.

Kaynak: Haber Merkezi