İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, firari suçlulara yönelik gerçekleştirilen "Çember-16" operasyonlarının sonuçlarını açıkladı. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, operasyonların 81 ilde 4 gün boyunca devam ettiği belirtildi.

Bakan Yerlikaya, sokaklarda firari suçlulara izin verilmeyeceğini vurgulayarak, "Ailelerin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, etmeyeceğiz." ifadesini kullandı.

Operasyonlar sonucunda, 0-5 yıldır aranan 2 bin 45 kişi, 5-10 yıldır aranan 9 kişi, ve 10 yıl ve üzeri aranan 12 kişinin yakalandığı bilgisini paylaşan Yerlikaya, yakalananların suçlarına göre dağılımını da açıkladı. Hırsızlık, dolandırıcılık, yağma, adam öldürme, cinsel suçlar, narkotik suçları, terör ve kaçakçılık gibi çeşitli suçlardan toplamda 2 bin 66 kişinin adalete teslim edildiğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’dan İsrail’in TRT Ekibine Saldırısına Tepki Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’dan İsrail’in TRT Ekibine Saldırısına Tepki

Yerlikaya, operasyonların il jandarma komutanlıkları, il emniyet müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından gerçekleştirildiğini ve operasyonlara katılan güvenlik güçlerini tebrik ettiğini ifade etti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı