Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin İkinci Astronotu Atasever'i Kabul Etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin İkinci Astronotu Atasever'i Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, katıldığı bir TV canlı yayınında kamuya eleman alımlarına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kamuda istihdama ilişkin ise Yılmaz, "Kamuya eleman alınmayacak' diye bir şey söz konusu değil. Emekli sayısı, vefat edenler, istifa vesaire bütün bunların toplamı kadar, ne kadar eksildiyse o kadar yine istihdam edilebilecek ama bunu aşmayalım istiyoruz. Kamuda 5 milyonun üzerinde çalışan var. Kamu hizmetlerini aksatmayacak bir anlayış içinde belli bir dönem için böyle bir sınır getirilmiş oldu." ifade etti.

Toplu taşıma olan yerlerde servis uygulamasının kaldırılmasına yönelik soruyu yanıtlayan Yılmaz, "Öyle kurumlar, öyle yerleşkeler vardır ki, burada toplu taşıma imkanı yoktur. Dolayısıyla oralarda aynı uygulamalar devam edecek. Şu anda devam eden servisler de süresi doluncaya kadar devam edip yenilenme aşamasında yeni bir yönteme geçmiş olacağız. Bir taraftan da toplu taşıma konusunda kamu çalışanlarına birtakım destekler de sunulacak. Belli sayıda toplu taşıma hakkı doğurucu birtakım desteklerle birlikte bu süreç yapılacak." dedi.

Kaynak: (İLKHA)