Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, parti genel merkezinde düzenlenen Yerel Yönetimler Çalıştayı'nda seçim stratejisine dair önemli açıklamalarda bulundu. Özel, yaklaşan seçimlerde izleyecekleri stratejinin ana hatlarını paylaşarak, partililere seslendi.

Genel Başkan Özgür Özel, konuşmasında, "Bu seçimin stratejisi elbet şu şekilde olacak: Yaptığımızı doğru anlatacağız, övünmeyi bileceğiz. Umudu örgütleyeceğiz. Geçmişte örgütlediğimiz umudun nasıl başarıya dönüştüğünü anlatacağız, iyi örneklerde mesela dayanışma belediyeciliğinde çok önemli başarılar elde ettik. Başarılar elde ettiniz. Dirençli şehirler mevzusunda çok önemli hazırlıklarımız var. Başarılı uygulamalar var, eksikliklerimiz var. Bu mevzuları kesinlikle çok doğru anlatacağız" ifadelerini kullandı.

Özel, ayrıca ittifak konusuna da değinerek, "Bizi buraya getiren seçmen değişmedi, yeni seçmen var. Genç seçmenden, yeni seçmenden yana bir sıkıntımız yok. O zaman ne yapmak gerekiyor? Geçen sefer oy veren seçmene 'İyi ki oy vermişim. Bunlar devam etsin' dedirtmek lazım ve bunun için bir tüm olarak bir Türkiye İttifakı'nı örmek lazım" şeklinde konuştu.

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı için Seçim Süreci Başlıyor Anayasa Mahkemesi Başkanlığı için Seçim Süreci Başlıyor

"Türkiye İttifakı veya Bursa İttifakı kimlerden oluşuyor?" sorusuna cevap veren Özel, ittifakın siyasi partilerden değil, şehrini seven, dürüst, iyi, cesur insanlardan oluştuğunu vurguladı. Seçmenin tekrarın gücünden yararlanılması gerektiğini belirten Özel, "Her bildiğimizi herkes biliyor. Tekrarın gücünden yararlanmak gerekiyor. Usanmadan, yılmadan yeniden etmek gerekiyor" dedi.

Özgür Özel, konuşmasını Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür ederek tamamladı.

Kaynak: (Haber Merkezi)