İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'ndan Helallik İsteyeceğini Açıkladı: "Partimizin Büyüğüdür" İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'ndan Helallik İsteyeceğini Açıkladı: "Partimizin Büyüğüdür"

CHP'de önemli bir gelişme yaşandı. Partinin 130 milletvekilinden 95'i, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vereceklerini açıkladı. Bu açıklama, 38. CHP Olağan Kurultayı'nda liderlik yarışında Kılıçdaroğlu'na güçlü bir destek olduğunu gösteriyor.

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut adına yapılan açıklamada, şunlar denildi;

 "130 milletvekilinden 95'i olarak hafta sonu yapılacak olan 38. Olağan Kurultayımızda genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme yönünde imzalarımızı verdik"

Akbulut, açıklamasına devam ederek şunları söyledi:

"Tarihimiz boyunca askeri darbeler görmüş, kapatılmaya, susturulmaya, sindirilmeye çalışılmış ama her defasında ayakta kalmayı başarmış bir parti olarak, CHP'nin yenilenme sürecine inanıyoruz. Bu süreç, örgütümüzü güçlendirecek, güven bağımızı pekiştirecek ve sosyal demokratların birliğini koruyacak bir rotada ilerlememizi sağlayacaktır."

CHP'nin birinci hedefinin, Kılıçdaroğlu önderliğinde halkçı belediyeciliği temsil eden yerel yönetimlerdeki hizmetleri pekiştirmek olduğunu belirten Akbulut, partinin tüm il ve ilçelerde yeni belediyeler kazanmayı hedeflediğini söyledi.

(Haber Merkezi)